Jak właściwie wykorzystać self-talk aby zmieniać swoje życie i rozwijać pozytywnie swoje pola archetypowe?

Dowiedz się czym jest właściwy self-talk oraz poznaj 9 praktycznych wskazówek, w jaki sposób twórczo kreować swoje doświadczenia.

Czego konkretnie się dowiesz?
Co to jest self-talk?

Self – talk, to inaczej samo – rozmowa, czyli rozmowa z samym sobą. Jest to wypowiedź słowna, którą wypowiadamy na głos (lub w myślach), aby wszczepić określone myśli w nasze pola archetypowe. Jest to jedna z technik „pracy wewnętrznej z archetypami”, która obejmuje również wizualizację, pracę z energią i działanie “ jak gdyby” (self-talk jest również nazywany „afirmacją”).


Pełny program “Archetypy w praktyce” znajdziesz tutaj: https://www.cpnsgrow.pl/produkt/archetypy-w-praktyce-transformacja/

Wszyscy korzystamy z różnych rodzajów self-talk
Chociaż możemy być sceptycznie nastawieni wobec mówienia, jako realnej techniki zmiany naszego życia, możemy rozważyć pewne dowody świadczące o fakcie, że nasze słowa mają duży wpływ na rzeczywistość:
Sprawdź nasze praktyczne ebooki!
Wszystkie nasze produkty mają jedną wspólną cechę – mają dostarczać zmiany, transformacji – myślenia, emocji, świadomości, zachowań, lekkości bycia i życia. Staramy się aby to właśnie transformacja a nie informacja dominowała w naszych materiałach.
Jak działa self-talk?
W każdej sytuacji mamy do czynienia z archetypami. Gdy odpowiadamy na archetyp – naszymi myślami, obrazami, energią i działaniami – zostawiamy ślad w polu otaczającym ten archetyp. Później, kiedy ponownie napotkamy archetyp, staramy się odpowiadać na niego na podstawie tych wcześniejszych elementów, ponieważ umysł wykorzystuje je jako odniesienie do rozpoznania „Jak mam reagować na tę sytuację?” (Odniesienie służy uproszczeniu działania umysłu, dzięki czemu nie musi on całkowicie improwizować odpowiedzi, ale zamiast tego może przyjąć domyślny szablon.) Tak więc mamy tendencję do odpowiadania w ten sam sposób, ilekroć napotkamy ten konkretny archetyp. Kiedy używamy tej techniki, celowo wszczepiamy określone myśli w pole archetypowe, aby te myśli były tymi, które zostaną wykorzystane, gdy ponownie spotkamy ten archetyp, na przykład, jeśli stworzymy wypowiedź „ja jestem cierpliwy”, ta myśl pojawi się, gdy znajdziemy się w okolicznościach, w których moglibyśmy być niecierpliwi. Idealnie byłoby gdybyśmy odnosili się do naszej intuicji, w czasie generowania myśli, obrazów, energii i działań – ale ponieważ często nie jesteśmy świadomi wskazówek intuicji, umysł wykorzystuje te wartości domyślne – uprzednio wszczepione myśli – do automatycznego formułowania odpowiedzi.
Pełny program “INTUICJA – przebudzenie wyższej inteligencji” znajdziesz tutaj: https://www.cpnsgrow.pl/produkt/intuicja-przebudzenie-szostego-zmyslu/
Jak właściwie wykorzystać self-talk?
Dialog wewnętrzny jest najbardziej skuteczny, jeśli jest zgodny z wytycznymi, które są oparte na naturze i dynamice ducha, archetypów i pól archetypowych.
1. Możemy skorzystać z ogólnych wskazówek, które znajdują się w ebooku “Archetypy w Praktyce” w rozdziale dotyczącym pracy wewnętrznej z archetypami. Na przykład podczas korzystania z self-talk możemy użyć:
2. Jesteśmy specyficzni i wyjątkowi. Możemy użyć stwierdzenia „czuję się dobrze”, ale dobrze dopasowane, konkretne stwierdzenia mogą przynieść więcej korzyści, np. „Cieszę się życiem w moim ciele” lub „Znajduję przyjemność, gdy przebywam w naturze”.
3. Używamy krótkich, prostych instrukcji. Używamy tylko jednego pomysłu w każdym przekazie. Na przykład: „We wszystkim, co robię, jest siła”, a nie „We wszystkich czynnościach, które wykonuje, jest siła i energia, więc jestem skuteczny w pracy i w moich działaniach społecznych”.
4. Mówimy w sposób pozytywny. Na przykład: „Jestem wdzięczny za rzeczy, które posiadam”, a nie „Nie nienawidzę już swoich ubrań”. Jeśli powtórzymy drugie zdanie, archetypowe pola nie uwzględniają partykuły nie, zamiast tego rejestrują i wzmacniają odczucie naszego faktu nie lubienia danych przedmiotów, wszczepiając o nich myśli, obrazy i dźwięki energii.
5. Jesteśmy bezpośredni, przemawiamy w pierwszej osobie liczby pojedynczej. Mówimy: „Lubię się wyrażać”, a nie „Chcę wyrazić siebie z mocą” lub „Spróbuję wyrazić siebie” lub „Powinienem wyrazić siebie”. Musimy być konsekwentni.
6. Możemy użyć globalnego zwrotu „Jestem (w to miejsce wstawić jakąś pożądaną cechę czy właściwość)”. Stwierdzenia tego typu są bardzo potężne, jeśli zaczynają się od takiego wyrażenia; np. „Jestem szczęśliwy” lub „Jestem zadowolony”. Ponieważ stwierdzenia te dotyczą ego (a ściślej naszej koncepcji siebie, która jest subkonstelacją konstelacji ego), wykraczają one poza każde konkretne pole archetypowe, aby pozytywnie wpływać na nas w każdej archetypowej sytuacji.
7. Nie bierzemy udziału w konkurowaniu z innymi. Na przykład mówimy: „Dobrze sobie radzę podczas rozmów kwalifikacyjnych”, a nie „Jestem lepszy niż inne osoby podczas rozmów kwalifikacyjnych”. Pierwsze stwierdzenie jest bardziej skuteczne z różnych powodów:
8. Jesteśmy pełni bezwarunkowej miłości. Na przykład mówimy: „Kocham mojego syna, Billa”, a nie „Kocham mojego syna, Billa, nawet gdy jest nieznośny”.
9. Zmieniamy słowa. Wariacje są przydatne, ponieważ (1) zapobiegają nudzie po tym, jak powtórzyliśmy zdanie setki razy, oraz (2) pozwalają nam przetestować skuteczność poszczególnych stwierdzeń. Te odmiany mogą obejmować:

Polecamy przeczytać nasz bestseller, książkę Petera Shepherda “Psychologia Transformacji”, którą znajdziesz TUTAJ. Dzięki niej dowiesz się jeszcze więcej na temat działania umysłu, zrozumiesz swoją historię z szerszej perspektywy, oraz uwolnisz to, co blokuje Twój potencjał.

Czasem warto również skorzystać z pomocy doświadczonego terapeuty. Jeżeli takiej potrzebujesz – napisz do nas z czym się zmagasz, opisz swoje problemy i wyzwania a my damy Ci kontakt do prawdopodobnie najbardziej odpowiednich specjalistów dla Ciebie.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *